____________________________________________________________________________________________________

SPF Seniorerna Ringstorp                              

Plusgiro 484 37 33-9                                     

Antal medlemmar 220   

  ____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 Evenemang och aktivitetsinformation för våren 2020

Tisdag 7 januari, OBS dag.
"Namibia-vattenhål i öknen" bildspel med Ingmar Skogar.

Måndag 3 februari Årsmöte.
Bo-Göran Svensson, trubadur.

Måndag 2 mars
Pelle Johansson, Kulturmagasinet
"Konsuln och ballongfararen".

Måndag 6 april
Henrik Bergkvist med sitt "Skojiga skrönor..".

Måndag 4 maj
Våravslutning med musik av Retrodraget.

Aktiviteter:
Vårutfärd planerad till maj månad.

Biobesök, Bokcirkel, Canasta, Hantverksgrupp, Luncher, Promenader, Qigong, Studie- och Teaterbesök.

Aktiviteter i samarbete med Studieförbundet Vuxenskolan Skåneland.

Aktuell information på våra månadsmöten eller på hemsidan www.spfseniorerna.se/ringstorp

Gemenskap, trivsel och glädje

Välkomna!

 

 

 

 

Mötesokal: Ringstorpsgården

Kurirgatan 1

Mötesdag: Måndag klockan 14.00 

 

 

KONTAKTER:

 

Ordförande och webbmaster Stig Friberg, stig.friberg1@comhem.se 076-817 28 13,

 

Vice ordförande Anni Lillhonga,

lillhonga.anni@gmail.com 070-258 77 30

 

Sekreterare Eivor Höörgren,

eivor.hoorgren@tele2.se 042-18 08 82

 

Kassör Ingrid Pettersson,

ingrid.pettersson1@comhem.se 076-847 70 55

 

Medlemsansvarig Ingrid Hedlund,

ingrid.hedlund@telia.com 070-499 11 68

 

Reseansvarig Kerstin Dahlberg,

kerstin.dahlberg@icloud.com 042-20 49 74

 

Ledamot Gunnel Lundqvist,

gunnel.lundqvist@telia.com 073-576 22 35

 

Suppleant Gertrud Olofsson,

gertrud.olofsson@telia.com 072-711 61 88

 

Suppleant Stig Håkansson,

stig.b.hakansson@gmail.com 042-15 36 10

 

Teaterombud Ingrid Liljewall

ingrid.liljewall@comhem.se 073-435 30 93